Ósmy dzień nowenny (10.02.2021)

Ósmy dzień nowenny (10.02.2021)

DZIEŃ ÓSMY – 10.02.2021

W ósmym dniu nowenny, przygotowującej nas do 90. rocznicy urodzin o. Józefa Górszczyka, rozważmy rys maryjnej pobożności, która go charakteryzowała już od dzieciństwa, gdy z radością pielgrzymował do pobliskiego Sanktuarium Matki Bożej w Szczyrzycu, gdzie znajduje się szesnastowieczny cudowny obraz Najświętszej Maryi Panny.

Dziękujmy Panu Bogu za to, że o. Józef przeżywał swoją codzienność w jedności z Maryją oraz w duchu oddania się i zawierzenia Jej siebie samego i swojego życia, co też wyrażał poprzez odmawianie modlitwy różańcowej oraz krzewienie nabożeństwa do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

MODLITWA

Boże, nasz Ojcze, spraw, aby Twój sługa, ojciec Józef Górszczyk, który „cierpiąc prześladowanie dla sprawiedliwości” oddał życie w czasie sprawowania Najświętszej Ofiary, otrzymał w zamian wieczną radość w niebieskiej chwale. Niech jego krew, przelana niewinnie, wyjedna Twoje miłosierdzie dla zabójcy, a wszystkich nas skłoni do postępowania w duchu ewangelicznej miłości. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

Ojcze nasz…     Zdrowaś Maryja…     Chwała Ojcu…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *